Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Kadir özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme sahaında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim sektöründe eş olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birbunca futbol, sepet topu abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde durum aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı düzen Türkiye’nin en şanlı özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır el kurulunda durum almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı birbunca toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://kisiselsosyalmedyadanismanligi.name.tr/ https://garantisuresi.name.tr/ https://game.name.tr/ https://toprakbilimi.name.tr/ https://yabanciuyruk.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al puff bar satın al